Transplantácia vlasov

Máj 2016

O autorovi: Dr. Rivoalan je odborník na plastickú, rekonštruktívnu a estetickú chirurgiu a svoju prax vykonáva vo Francúzsku a v Monaku.

HLAVNÁ ÚLOHA BIOPTRONU PRI CHIRURGICKEJ TRANSPLANTÁCII
VLASOV U MUŽOV A ŽIEN

V oblasti transplantácie vlasov som medzinárodne známy od roku 1995 a doteraz som úspešne absolvoval 4 000 transplantácií.

Najlepšie výsledky ošetrenia svetlom BIOPTRON som pozoroval po transplantácii vlasov technikou vkladania mikroštepov a po PRP (ošetrenie krvnou plazmou).

Plešatosť u mužov, alebo mužská androgenetická alopécia, postihuje až 70 % mužskej populácie. Bežne sa v rastovej fáze nachádza 85 % vlasov a iba 10 % je vo fáze vypadávania.

Bez väčších obáv môžeme za deň stratiť 50 - 100 vlasov. Otázkou je, kedy vypadávanie vlasov začína byť problémom.

Plešatosť je charakteristická vypadávaním vlasov s následkom tvorby holých miest na hlave, často vedúcich až k úplnej plešatosti. Existuje niekoľko foriem liečby vypadávania vlasov, ale pred samotnou transplantáciou je nevyhnutná presná diagnostika príčin vypadávania vlasov.
Lekár vám po prvej konzultácii poradí, či a akú liečbu bude potrebné podstúpiť a aký typ transplantácie vlasov bude pre vás najvhodnejší, a to buď technika pásových transplantátov, FUE (vyňatie vlasových cibuliek), či mikro-štepov. I keď je plešatosť dedičná a týka sa prevažne mužov, môžu ňou trpieť aj ženy. U žien sa však vyskytuje na celej hlave a je menej dramatická, hoci rovnako nepríjemná.

Transplantácia vlasov je v mnohých prípadoch neúčinná, a preto sme vyvinuli vylepšenú formu aplikácie krvnej plazmy PRP s následným používaním svetla BIOPTRON, ktoré pomôže pri úľave od pooperačných bolestí, v prevencii zápalov a iných podráždení.

Súčasťou tejto terapie sú 3 alebo 4 ošetrenia svetlom BIOPTRON za týždeň, v trvaní 3 týždňov. Na túto tému bolo napísaných už veľa štúdií. Publikované výsledky a závery jasne potvrdzujú, že ošetrenie PRP v kombinácii so svetlom BIOPTRON dosiahlo lepšie výsledky, pričom vlasy boli až o 40 % hustejšie, v porovnaní s aplikáciou PRP bez použitia svetla BIOPTRON.

Svetlo BIOPTRON zlepší kvalitu vlasov, a jeho aplikácia sa odporúča aj pri problémoch s vypadávaním vlasov u žien. Pacientky, ktoré používajú svetlo BIOPTRON, potvrdili zmiernenie vypadávania vlasov a tvorby lupín už po 2 mesiacoch, a ako bonus získali žiarivejšie vlasy.
 
Pacientky, ktoré používajú svetlo BIOPTRON, potvrdili zmiernenie vypadávania vlasov a tvorby lupín už po 2 mesiacoch, a ako bonus získali žiarivejšie vlasy.