Bez svetla nie je život!

Svetlo je:

  • Hlavný zdroj života
  • Hlavný zdroj energie

Vedecky a lekársky je dokázané, že mnohé ochorenia a psychické poruchy sú spôsobené nedostatkom svetla. Dnes trávime takmer 90 % času vo vnútorných priestoroch, bez prístupu prírodného svetla. Pre naše zdravie to predstavuje vysoké riziko vzniku viacerých ochorení. Na to, aby sme boli zdraví a dokázali predchádzať chorobám potrebujeme svetlo.

Svetlo Bioptron však dokáže viac:

  • Aktivuje rast buniek
  • Zlepšuje imunitný systém tela
  • Podporuje liečivé procesy v tele

VYLIEČTE SA, UDRŽTE SI ZDRAVIE A
ZREGENERUJTE SA RÝCHLEJŠIE S BIOPTRONOM

História svetla

Úspešné používanie svetla v medicíne má dlhú históriu. Staroveké civilizácie Grékov, Egypťanov a Arabov už vedeli, aké je svetlo pre život dôležité a poznali jeho pozitívne účinky na naše zdravie.

"Helioterapia" bola prvou prírodnou terapiou svetlom, ktorá sa úspešne používala na liečbu i prevenciu rôznych ochorení. Grécky vedec Hippocrates, otec modernej medicíny (460 - 370 p.n l.) hovorieval: "Vis medicatrix naturae" - Vážte si liečivú silu prírody.

Dr. Niels Ryberg Finsen, dánsky lekár & držiteľ Nobelovej ceny, 1903

Moderná terapia svetlom

Dánsky lekár Niels Ryberg Finsen v roku 1893 vyvinul jeden z prvých prístrojov, ktorý dokázal produkovať technicky syntetizované "slnečné svetlo". Výhodou technicky syntetizovaného svetla je, že jeho intenzitu a svetelné spektrum možno ovládať. V rokoch 1895-1903 liečil viac ako 950 pacientov, trpiacich chorobou lupus vulgaris (tuberkulóza kože) s použitím filtrovaného, technicky syntetizovaného "slnečného svetla".

V roku 1903 získal Nobelovu cenu za medicínu, za úspechy v oblasti výskumu terapie svetlom a za dosiahnutie výnimočných terapeutických úspechov. Aj preto je Dr. Finsen považovaný za zakladateľa modernej terapie svetlom.