Anti-Aging

September 2015

Dermatológ a špecialista v boji proti známkam starnutia, Francúzsko

FRANCÚZSKA SPOJKA: BIOPTRON PREBUDÍ VAŠU POKOŽKU K ŽIVOTU

Dr. Christian Deperdu predstavuje BIOPTRON 2 na poslednom Svetovom kongrese anti-aging medicíny v Monaku.

S prístrojmi BIOPTRON som sa zoznámil pred dvoma rokmi prostredníctvom mnohých publikácií z oblasti traumatológie, starostlivosti o popáleniny a vredy. Keďže tieto oblasti sú na míle vzdialené mojej špecializácii, bol som tak trocha zmätený. Po následnom štúdiu som však zistil, že BIOPTRON sa dá veľmi úspešne používať aj v bolasti anti-aging, inými slovami v boji proti prejavom starnutia.

Dostal som ponuku vyskúšať BIOPTRON v mojej estetickej praxi vo Francúzsku. Prístroj polarizovaného svetla používam na našej klinike už 18 mesiacov pri rôznych úkonoch: pred a po aplikácii injekcií; pri aplikácii botoxu, výplní, pri plazmovom liftingu, mezoterapii, mikroihličkách, a to najmä s cieľom zabrániť zápalom a tvorbe modrín.

BIOPTRON používam aj po rádiofrekvencii, pre miernejšie začervenania kože; pred a po aplikácii ablatívneho lasera, (frakčného CO2 a Erbia), pretože má analgetické účinky a podporuje hojenie.

Pri blefaroplastike používame svetlo BIOPTRON pred zákrokom a ešte niekoľko dní po zákroku, či už na našej klinike, alebo prístroj požičiame pacientovi na domáce použitie. Nedávno sme ho začali úspešne používať aj po kryolipolýze pre jeho analgetické účinky.