Liečba akné

September 2015

Dermatologička a špecialistka na boj proti známkam starnutia

ŽIVOT BEZ VYRÁŽOK: ZNIČENÍM BAKTÉRIÍ, KTORÉ SPÔSOBUJÚ AKNÉ, SA ZNÍŽI RIZIKO TVORBY NOVÝCH NEROVNOSTÍ NA PLETI A POKOŽKA BUDE ŽIARIŤ ZDRAVÍM VĎAKA SVETLU BIOPTRON

Dr. Suzanna Miniconi Orban na jej klinike v Monaku.

Ako viem z vlastnej praxe a aj ľudia trpiaci akné už vedia, že na odstránenie trvalých stôp po vyrážkach je treba viac ako len čistiaca pleťová voda a krém. Dôsledy výskytu akné majú negatívny dopad na sebavedomie a celkový psychický stav pacienta.

V minulosti boli jedinými dostupnými prípravkami na liečbu akné agresívne krémy na lokálne použitie, antibiotiká, tabletky alebo orálne retinoidy, pričom všetky z nich majú viac či menej vedľajších účinkov.

Dnes máme terapiu svetlom BIOPTRON, 100 % bezpečný a klinicky testovaný prístroj na liečbu a obmedzenie tvorby akné. BIOPTRON je zdrojom tzv. liečivého svetla, ktoré preniká do kožných tkanív. Každodenná, 10-15 minútová terapia týmto lekárskym prístrojom pomôže úspešne liečiť akné a iné nerovnosti na pleti.

Polarizované svetlo obsahuje špeciálne, rovnaké dávky modrých a červených vlnových dĺžok, pričom obe sú súčasťou žltého svetelného lúča. Modré svetelné dĺžky ničia baktérie spôsobujúce akné a červené svetelné dĺžky zároveň upokojujú zápaly a pomáhajú sťahovať mazové žľazy, produkujúce nadbytočný maz, ktorý upcháva póry.

Bezbolestná, nemedikamentózna terapia svetlom BIOPTRON je taktiež vysoko účinná, ak sa používa v kombinácii s ostatnými formami liečby.
Pridanou hodnotou terapie svetlom BIOPTRON je stimulácia tvorby kožného kolagénu, ktorý predchádza tvorbe jaziev a redukuje vrásky. Takže zároveň pôsobí ako prostriedok v boji proti známkam starnutia.